سوال های متداول

نکات شرکت در کلاس های آنلاین:


** چرا پس از ورود نام کاربری و رمز عبور نمی توانم وارد کلاس شوم؟

پس از اولین ورورد به سامانه برروی نام خود در بالای صفحه کلیک کنید و در قسمت ویرایش مشخصات فردی آدرس ایمیل خود را ویرایش کرده سپس ایمیلی که به صندوق دریافت ایمیل شما ارسال شده است را تایید نمایید. در غیر اینصورت قادر به ورود به کلاس آنلاین نخواهید بود و در ورود به سایت در نوبت های بعد با مشکل رمز عبور مواجه خواهید شد.


**چرا پس از ورود به سایت فایلهای ضبط شده را نمی توانم ببینم؟

جهت مشاهده کلاس های ضبط شده حتما باید یک مرتبه لینک کلاس آنلاین (Join meeting یا همان پیوستن به کلاس) کلیک شده باشد.


**برای شرکت در کلاس های آنلاین و مشاهده کلاس های ضبط شده به چه نرم افزارهایی نیاز دارم؟

سامانه کلاس آنلاین مرکز آموزش های الکترونیکی و آزاد دانشگاه صنعتی اصفهان بروز رسانی شده است. برای شرکت در کلاس ها و مشاهده کلاس های ضبط شده نیاز به فقط یک مرورگر دارید و نرم افزار دیگری نیاز به نصب نیست.

مهم: اساتید گرامی جهت تدریس حتما اپلیکشین ادوب کانکت (در قسمت نرم افزارهای مورد نیاز قرار دارد) را جهت تدریس نصب کنبد و از طریق اپیکیشن وارد کلاس شوید.


**چرا صدا در کلاس برای کل دانشجویان با نویز همراه است؟

استاد درس باید با اپلیکیشن جدید وارد کلاس شوند و اگر نسخه قبلی ادوب کانکت بر روی سیستشان نصب شده است ان را انینستال کنند سپس سیستم خود را ریست کرده و نسخه اپلیکیشن ادوب کانکت جدید را نصب کرده و با اپلیکیشن وارد شوند.**  راهنمای اپلود پاسخنامه اسکن شده با نرم افزارCamscannerسوالات مربوط به آموزش الکترونیکی دانشگاه صنعتی اصفهان


• چه رشته هایی در دانشگاه صنعتی اصفهان بصورت مجازی ارائه میگردد؟

کارشناسی مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)

 ارشد مهندسی صنایع-مدیریت سیستم و بهره وری

 ارشد ریاضی کاربردی

 ارشد مهندسی کامپیوتر- هوش مصنوعی

 بدیهی است برگزاری رشته های دیگر کارشناسی ارشد نیز در برنامه توسعه این دانشگاه قرار دارد که به محض تصویب شورای دانشگاه و اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام مي‌گردد.

  

• آیا مدرک فارغ التحصیلان دوره های آموزش الکترونیکی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری می‌باشد؟ 

کلیه رشته های آموزش الکترونیکی دانشگاه صنعتی اصفهان با مجوز رسمی وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری اطلاعات راه اندازی شده و مورد تاييد وزارت علوم مي‌باشد.

 

 نتایج قبولی و ثبت نام چگونه اعلام مي‌شودو پس از آن دانشجویان چگونه ثبت نام کنند ؟

نتایج پذیرفته شدگان قطعی از طریق سایت سازمان سنجش در شهریور ماه هر سال اعلام میگردد . پس از ان بر روی صفحه اول سایت دانشگاه صنعتی اصفهان و همچنین سایت سیستم آموزشی گلستان ، اطلاعیه ثبت نام دانشجویان جدید الورود و نحوه پرداخت شهریه دانشجویان قرار میگیرد که دانشجویان بر طبق اطلاعیه با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به اداره کل آموزش جهت پذیرش و ثبت نام و اخذ حساب کاربری سیستم آموزشی گلستان مراجعه می نمایند.

  

سایت دانشگاه صنعتی اصفهان:

http://www.iut.ac.ir

 

سایت سیستم آموزشی گلستان: 

http://golestan.iut.ac.ir

 

 

سایت سیستم آموزش مجازی ( LMS ) :

 http://elearning.iut.ac.ir

  

 دانشجویان، پس از ثبت نام و پذیرش ،جهت ثبت نام اصلی ترم و اخذ دروس مورد نظر و اطلاعیه های آموزشی مرکز و اعلام حساب کاربری داتشجویان جهت ورود به سیستم آموزش مجازی(LMS) و نحوه ارائه دروس ، کلاس های آنلاین و ...  به سایت فعلی / بخش اخبار مراجعه نمایند

 حساب کاربری دانشجویان جهت ورود به سیستم اموزش مجازی ، یک روز بعد از تاریخ ثبت نام اصلی،در روز 17 شهریور ماه فعال میگردد و از طریق اطلاعیه در همین سایت ، بخش اخبار به اطلاع دانشجویان رسانده خواهد شد

اخذ دروس دانشجویان در روز ثبت نام اصلی در سیستم گلستان انجام می شود که هر دانشجو  ، خود ، مراحل اخذ دروس ارائه شده را در سیستم گلستان انجام می دهد.

 راهنمای سیستم گلستان برای استفاده دانشجویان ، در صفحه اول سایت گلستان – پایین صفحه ( قبل از ورود به گلستان) قرار دارد.

  

• شروع ترم تحصیلی این دوره ها از چه زمانی است ؟ 

شروع نيمسال اول، اواخر شهريور  و نيمسال دوم ، بهمن ماه مي‌باشد. در عین حال تقويم آموزشي هر سال تحصیلی قبل از شروع سال تحصیلی بر روی سایت دانشگاه صنعتی اصفهان اعلام مي‌گردد.

 

• دانشجویان چگونه خواهند توانست با شبکه ارتباط برقرار نموده و از دروس مجازی و کلاسهای آنلاین استفاده نمایند ؟ 

پس از ثبت نام اولیه دانشجویان و اخذ دروس مورد نظر هر دانشجو در سیستم گلستان ، اطلاعیه های تکمیلی در مورد حساب کاربری دانشجویان جهت ورود به سیستم آموزش مجازی ، راهنمای سیستم مجازی ، نحوه ارائه دروس و کلاس های آنلاین و ... به تدریج از طریق سایت  به اطلاع دانشجویان رسانده خواهد شد .

 هر دانشجو ، پس از دریافت حساب کاربری جهت ورود به سایت  LMS ، از طریق راهنماي سامانه  می تواند آموزش كار با سامانه را فرا گیرد.

 برای هر دانشجو ، یک روز پس از ثیت نام اصلی ترم ، حساب کاریری در سیستم آموزش مجازی ایجاد و دروس اخذ شده وی نیز اضافه میگرد. هردانشجو موظف است طبق ساعت اعلام شده درس در سیستم گلستان و اطلاعیه های مرکز ،  به سیستم آموزش مجازی وارد و در کلاس آنلاین درس مورد نظر شرکت کند .

 اهمیت حضور غیاب درس ، بستگی به نظر شخص استاد دارد.

 کلیه کلاس ها بصورت انلاین برگزار میگردد البته برای هر درس حدودا 3 جلسه کلاس حضوری گذاشته می شود (  حدودا هفته 6 ترم ، قبل ازامتحانات میانترم و قبل از امتحانات پایانترم)

 ارائه دروس بصورت کلاس های آنلاین ، کلاس های ضبط شده قبلی و یا ترکیبی از کلاس های ضبط شده و کلاس آنلاین رفع اشکال ، به همراه 2-3 جلسه کلاس حضوری می باشد.

  برای پاسخ به سؤالات درسی، اساتید و كمك مدرسين به‌ طور منظم در طول هفته از طریق كلاس زنده ، صندوق پیغام در سیستم مجازی و یا پست الکترونیک در دسترس دانشجویان خواهند بود.

 

 

 آیا دانشجویان دوره‌هاي الكترونيكي مي‌توانند در کلاسهای حضوری دانشگاه صنعتی اصفهان شرکت کنند ؟

 دانشجویان پذیرفته شده در دوره های الکترونیکی نمي‌توانند از کلاسهای دوره های حضوری استفاده نمایند و حضور آنها تخلف محسوب مي‌شود.

  

• امتحانات پايان ترم و میانترم چگونه و در كجا برگزار مي‌شود؟

 امتحانات پايان ترم به صورت حضوري و در محل دانشگاه صنعتي اصفهان بر طبق برنامه زمانبندي اعلام شده که در سایت در بخش اخبار در زمان مقرر به اطلاع دانشجویان رسانده خواهد شد ، برگزار مي‌شود.

  

 درپاسخ دادن به تمرينات آيا شخص پاسخ دهنده براي استاد مشخص است؟

کلا هرگونه فعاليت دانشجو از طريق LMS بطور دقيق مشخص بوده و ثبت مي‌گردد.

 

• آیا پس از فارغ ‌التحصیلی امكان ادامه نحصیل در مقاطع بالاتر وجود دارد؟

بلی. مدرك صادر شده مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری است و بنابراین فارغ‌ التحصیلان آموزش الكترونیكی دانشگاه صنعتی اصفهان مي‌توانند در مقاطع بالاتر ، ادامه تحصیل دهند.

 

• اگر در حین تحصیل انصراف داده‌شود، آیا شهریه(های) پرداخت‌شده عودت داده خواهدشد؟

خیر.

 


آخرین تغییر: جمعه، 25 تیر 1400، 2:08 عصر